Připojení k MySQL

Základní informace

MySQL (přesněji MariaDB), která je poskytována k serverům s GamePanelem, můžete najít v stejnojmenné záložce. Po otevření byste měli vidět následující tabulku:

V tuto chvíli je možné se k databázi připojit pouze za pomocí pluginů z jednotlivých serverů. Z mysql.hicoria.cloud se nelze připojit v nynější moment, tudíž si rovnou založíme nového uživatele. Nejprve si ale rozmyslete, co daný uživatel bude vykonávat, pokud to bude uživatel pouze pro Vás, či pro další osoby.
Pro jednotlivé pluginy tedy doporučujeme používat uživatele root.

Vytváření uživatelů

Po kliknutí na vytvořit uživatele Vám vyskočí následující formulář:
Místo přístupu – Dle výběru
Jméno – jméno přes které se budete připojovat
heslo – alespoň šestimístné heslo

Druhy připojení

Pro co nejvyšší zabezpečení je nutné specifikovat odkud se uživatelé k databázi mohou připojit, to specifikuje položka doména. Následuje popis typů domén:

  • Adminer – Umožňuje přístup pouze z webu mysql.hicoria.cloud, vhodné pro procházení databáze skrze tuto adresu
  • Odkudkoliv – povoluje přístup odkudkoliv, což není bezpečné a pokud osobě, která není dostatečně důvěryhodná, sdělíte přístupové údaje, může Vám databázi prakticky zničit! důkladně si rozmyslete použití této proměnné, používáte ji na vlastní nebezpečí!
  • Tento server- povolí přístup pouze ze serveru, na kterém je umístěn MC Ultimate a odnikud jinud. Ideální pro pluginy, které chcete napojit ze serveru na databázi, pokud chcete můžete každému pluginu vytvořit uživatele zvlášť
  • Jiná adresa – povolí přístup pouze přes danou IPv4, nikoli přes DNS záznam. Toto řešení je vhodné pouze pokud máte statickou IP či VPN, na kterou máte přístup pouze Vy

Nedoporučujeme všude používat “odkudkoliv”! Po neodborném nastavení práv a sdělení údajů nepravé osobě Vám tak může databázi celou zničit!

Pokud chcete použít přihlášení skrze mysql.hicoria.cloud, musíte použít adresu 89.203.193.33.

Po úspěšném vytvoření se Vám nový uživatel vypíše v tabulce. Novým uživatelům lze měnit heslo.

Připojení k databázi

Povolený přístup

Pozor! Uživatel musí mít povolen přístup z mysql.hicoria.cloud, aby se zvládl připojit k databázi přes tento web.

Nyní se stačí přihlásit skrze třeba adminera na mysql.hicoria.cloud

Kdy do serveru dáte vaši IP adresu serveru , uživatelské jméno které jste si vytvořili s heslem a databázi necháte prázdnou (pokud se nechcete přímo na určitou připojit) Pokud je vše v pořádku, systém Vás příhlásí uvidíte obdobnou úvodní stránku:

Připojení přes DB klienta

Potřeba:
– 
DB klient (např. DBeaver Communuity)

Po úspěšném vytvoření uživatele s možností připojení přes IP Vašeho počítače/vpn a instalace db klienta spustíme aplikaci, v tomto případě DBeaver Community. Ihned se nás to zeptá jaký typ db budeme chtít. Jelikož je databáze použitá na herních serverech typu MariaDB, vybereme tento typ.

Knihovny

Pokud Vás klient požádá o stažení dodatečných knihoven, klepněte na tlačítko download, jinak Vám klient nebude fungovat korektně!

Po vybrání se nám ukáže tabulka s údajemi
Zde se vypní následující

Server host – IP vašeho serveru
Port – necháme na 3306
Database – necháme volné (pokud nechcete napojení pouze na již vytvořenou db)
User name – Vámi vytvořený uživatel
Password – Vámi vytvořené heslo

Poté otestujte spojení pomocí Test Connection… Pokud je vše v pořádku objeví se hlášeníTudíž stačí klepnout na tlačítko Finish a jste připojeni.

Aktualizace provedena: 15 května, 2024

Byl tento článek užitečný?

Související články

EnglishCzech