Rozdíl mezi klientským a serverovým modem

Požadované:

  • Pozorné čtení

 

Existují tři druhy modů, které se každý chovají úplně jinak a při špatné aplikaci způsobí mnoho problémů jak vám tak serveru

Neutrální mod

S tímto druhem modu se setkáte asi nejčasteji, jsou to ty mody které obsahují sadu instrukcí jak pro server tak klienta i modely a grafiky. Je to nejjednoduší způsob jak mód vydávat ale není nejlepší jelikož server nepotřebuje jak grafiky, zvuky a tak podobně.

Jak je poznáte?
Jednoduše! Pokud půjdete na jakoukoliv originální stránku daných módů, nebude tam specifikované, kam daný mod patří. Příkladem je třeba Biomes ‘O’ Plenty, který musí být jak na serveru tak v klientu.

Klientský mod

Tento druh je určen pouze pro klienta, nemá co dočinění se serverem a většinou se jedná pouze pro úpravu samotného klienta. V jednoduchosti tyto mody jsou jako resource pack, nijak výrazně neupravují hru, ale buďto zpříjemňují hraní nebo přidávají nové funkce. Velmi známým příkladem je modová verze Optifine.

Tyto módy se označují jako “Client only”.

Pokud se tyto módy budou nacházet na serveru server vypíše chybu v “loop itck”

Serverový mod

Tento druh módu obsahuje funkce a různé výpočetní pomůcky, které klient nepotřebuje znát. V poslední době se tak například začaly předělávat pluginy do podoby modů. K tomu aby hráč mohl použít tento mod, stačí aby byl na serveru. Jelikož neobsahuje žádnou grafiku ani sdílené funkce, tak není zapotřebí jej mít v klientu.

Tyto módy se označují jako “Server only”.

Pokud tyto mody budou v klientu tak se vší pravděpodobností je klient bude ignorovat, ale budou-li se tvářit jako neutrální mod tak se klient nenačte a spadne s chybou

 

Aktualizace provedena: 28 února, 2022

Byl tento článek užitečný?

EnglishCzech